Katalogy ke stažení

Novinky na email
Naši partneři

Logo Slavo.cz

Vrácení zboží

Zjistíte-li po převzetí zboží, že Vám zboží nevyhovuje, můžete využít možnosti jej bez udání důvodu vrátit ve lhůtě 14 kalendářních dnů. Toto však nelze uplatnit pro atypické zboží a výrobky, které se vyrábí na přání zákazníka na míru dle jeho požadavků (nejedná se o standardní zboží, které je běžně skladem).
 
Lhůta 14 dnů pro odstoupení od kupní smlouvy zboží začíná běžet dnem převzetí zboží zákazníkem. Končí-li tato lhůta o víkendu nebo ve svátek, pak je jako poslední den lhůty brán následující pracovní den. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu oznámeno písmeně (nejlépe e-mailem odpovědí na potvrzení objednávky). Zboží, které od prodávajícího obdržel, zašle nebo předá prodávajícímu bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů od odstupení od smlouvy. Zboží může být po předchozí dohodě vráceno i později, v případě, že dodavatel uzná tuto dobu za přiměřenou. Pokud spotřebitel na základě hodnoty své objednávky získal bonusy či dárky, je povinnen v případě vrácení zboží vrátit nejen zakoupené zboží, ale též bonusy a dárky, které objednávkou daného zboží získal. Náklady na vrácení zboží při odstoupení od smlouvy jsou hrazeny spotřebitelem.
 
Rozbalením ani použitím zboží nezaniká zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. Zboží by mělo být vráceno v originálním obalu a nepoužité. Pokud tomu tak nebude, má prodávající právo na úhradu nákladů spojených s novým zabalením zboží. Tyto náklady jsou vždy individuálně posouzeny a jako takové jsou poté zákazníkovi naúčtovány a započteny s částkou za vrácené zboží. V případě použití zboží mohou teoreticky tyto náklady dosáhnout i plné ceny zboží.
 
Pokud se tedy zákazník rozhodne pro vrácení zboží, je třeba zaslat zboží na níže uvedenou adresu, a to společně s dokladem o koupi, průvodní informací a číslem účtu, na který bude odpovídající částka zaslána. O způsobu a termínu odeslání nás informujte e-mailem na adresu info@botyprabos.cz, aby se pohlídalo doručení balíku a zbytečně se nikde netoulal. Balíky zaslané zpět na dobírku nepřebíráme. Částka odpovídající kupní ceně je zákazníkovi zaslána na uvedený účet po obdržení potvrzení o přijetí dobropisu neprodleně, nejpozději však do 14 kalendářních dnů od odstoupení. Odstoupí-li spotřebitel od kupní smlouvy, prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky spotřebiteli dříve, než mu spotřebitel zboží předá nebo prokáže, že zboží podnikateli odeslal.
 
FLOREŠ s.r.o.
Botyprabos.cz - odstoupení
Dlouhá 300 (areál VTÚVM)
Slavičín
763 21
Tel.: 778 435 561
 
V případě, že zákazník není spotřebitel a zboží nakupuje v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti a na dokladech je uvedeno IČ firmy či živnosti, právo na odstoupení nevzniká, neboť obchodní zákoník tuto možnost neuvádí.

 

www.botyprabos.cz Sunlight systems - tvorba e-shopů