Katalogy ke stažení

Novinky na email

Vrácení zboží

Zjistíte-li po převzetí zboží, že Vám zboží nevyhovuje, můžete využít možnosti jej bez udání důvodu vrátit ve lhůtě 14 kalendářních dnů. Toto však nelze uplatnit pro atypické zboží a výrobky, které se vyrábí na přání zákazníka na míru dle jeho požadavků (nejedná se o standardní zboží, které je běžně skladem).
 
Lhůta 14 dnů pro vrácení zboží začíná běžet dnem převzetí zboží zákazníkem. Končí-li tato lhůta o víkendu nebo ve svátek, pak je jako poslední den lhůty brán následující pracovní den. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu oznámeno písmeně (nejlépe e-mailem odpovědí na potvrzení objednávky) a zboží musí být doručeno nejpozději v poslední den 14denní lhůty. Nestačí jej v tento den pouze odeslat. Zboží může být po předchozí dohodě vráceno i později, v případě, že dodavatel uzná tuto dobu za přiměřenou.
 
Rozbalením ani použitím zboží nezaniká zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. Zboží by mělo být vráceno v originálním obalu a nepoužité. Pokud tomu tak nebude, má prodávající právo na úhradu nákladů spojených s novým zabalením zboží. Tyto náklady jsou vždy individuálně posouzeny a jako takové jsou poté zákazníkovi naúčtovány a započteny s částkou za vrácené zboží. V případě použití zboží mohou teoreticky tyto náklady dosáhnout i plné ceny zboží.
 
Prodávající je oprávněn vrácenou částku ponížit, a to zejmána u objednávek, které vzhledem k výši jejich hodnoty využívaly výhody dopravy zdarma, tedy dopravy hrazené na vrub prodávajícího. To platí při vrácení nejen celé objednávky, ale i jen její části, pokud hodnota ponechaného zboží klesne pod mez určující, kdy již není dopravné k objednávce účtováno.

Pokud se tedy zákazník rozhodne pro vrácení zboží, je třeba zaslat zboží na níže uvedenou adresu, a to společně s dokladem o koupi, průvodní informací a číslem účtu, na který bude odpovídající částka zaslána. O způsobu a termínu odeslání nás informujte e-mailem na adresu info@botyprabos.cz, aby se pohlídalo doručení balíku a zbytečně se nikde netoulal. Balíky zaslané zpět na dobírku nepřebíráme. Peníze (částka odpovídající kupní ceně) jsou zaslány zákazníkovi na uvedený účet neprodleně po doručeního zboží ke vrácení, nejpozději však do 14 kalendářních dnů od odstoupení od smlouvy. Cena za poštovné se nevrací. Kupní cena se vrací výhradně převodem na účet poskytnutý zákazníkem. V případě požadavku na vrácení kupní ceny formou poštovní složenky se účtuje poštovné 70 Kč.
 
FLOREŠ s.r.o.
Botyprabos.cz - odstoupení
Dlouhá 300 (areál VTÚVM)
Slavičín
763 21
Tel.: 778 435 561
 
V případě, že zákazník není spotřebitel a zboží nakupuje v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti a na dokladech je uvedeno IČ firmy či živnosti, právo na odstoupení nevzniká, neboť obchodní zákoník tuto možnost neuvádí.

 

www.botyprabos.cz Sunlight systems - tvorba e-shopů